Systémové upozornění
Hlavní informace

Konopné mazání spása kožních problémů

konopne-mazani-spasi-kozni-problemy

Konopná kosmetika konopí zažívá v této době obrovský boom. Důvodem jsou především jeho léčivé, zklidňující účinky a skvělý vliv na problematickou pleť. S čím vším může pomoci.

 

 

Konopné mazání - spása kožních problémů

Konopný olej je z hlediska obsahu živin velmi cenný. Až z 80 procent je tvořen z nenasycených mastných kyselin, které jsou pro tělo velmi důležité, avšak neumí si je vyrobit samo. Obsahuje také aminokyseliny a celé spektrum vitaminů a minerálních látek. Je však velmi zdraví prospěšný nejen při konzumaci, ale i při zevním použití.

„Výborně působí na extrémně suchou kůži, například na kůži atopiků, zejména v mastech. Pokožku dokáže nejen zvláčnit a promastit, ale podporuje hojivé procesy. V krémech blahodárně působí na citlivou pokožku, která extrémně reaguje na podněty zvenčí,“

Konopný olej totiž dokáže uvolňovat napnuté svalstvo a pomáhá tak zbavit se častých nepříjemných křečí. Stejně tak velmi příznivý vliv má konopný olej při léčbě bolavých kloubů a běžně se užívá i při rehabilitacích po úrazech.

Konopné mazání - masti a jejich využití

Je ale spousta uživatelů, kteří by si olej na sebe mazat nechtějí, nebo jim zevní aplikace nedělá dobře, přesně pro ně je tu alternativa konopného mazání, kde si můžete vybrat dle druhu problému:

Například:

Konopná mast na kůži - vhodná při jakémkoliv problému s kůží (akné, lupénka, kopřivka, popraskané rty, koutky apod.)
Konopná mast s chilli - na svaly a klouby, při chronických bolestech zad a šíje, při natažených svalech, zablokovaných zádech apod.
Menthocann - chladivý konopné mazání - vhodné pro chladící masáže pro namáhavé tělo, osvěžuje v okolí kloubů
Thermocann - hřejivé konopné mazání, obsahuje chilli! Vhodný k masážím, pomáhá prokrvovat celé tělo.

Konopné mazání i pro děti

Využívají se přitom i antibakteriální a protizánětlivé účinky konopí. Konopné mazání je vhodné i pro děti a lidi s velmi citlivou pokožkou. Dají se jim účinně řešit mnohé kožní onemocnění a problémy. Samozřejmě, při vážnějších problémech je třeba v první řadě řídit doporučeními odborných kožních lékařů – dermatologů.

Koupit konopné mazání

Další informace
 • Konopné mazání - recept

  konopne-mazani-recept

  Konopné masti - také jste už o nich slyšeli a chcete si je doma sami zkusit vyrobit? Prozradíme Vám jednoduchý recept, již od našich babiček. Vyrobte si svou vlastní konopnou medicínu.

 • Konopné mazání spása kožních problémů

  konopne-mazani-spasi-kozni-problemy

  Konopná kosmetika konopí zažívá v této době obrovský boom. Důvodem jsou především jeho léčivé, zklidňující účinky a skvělý vliv na problematickou pleť. S čím vším může pomoci.

 • Konopné máslo na vaření i kůži

  konopne-prepustene-maslo-na-vareni-i-kuzi

  Přepuštěné máslo neboli Ghi je nyní moderní, ale pravdou je, že ho již dělávaly naše babičky. Jde o čistý tuk - přepuštěním se odstraní všechny "netukové složky" a je bez obsahu bílkovin. Přepuštěné konopné máslo ghí patří nejen do zdravé výživy, ale můžeme ho brát jako přípravek, který pomáhá a probouzí :-) tělo i ducha.

 • Hřejivý konopný gel

  hrejivy-konopny-gel

  Každý zná konopný gel, ale jak ho vlastně správně použít a na které všechny nemoci vám pomůže? Odpovědi na otázky naleznete v našem článku o tomto malém zázraku.

 • Konopná mast a její využití

  konopna-mast-a-jeji-vyuziti

  Konopí (Cannabis) patří k nejstarším pěstovaným rostlinám světa s všestranným využitím. Nejčastěji se pěstuje konopí indické (Cannabis indica), seté (C. sativa) a rumištní (C. ruderalis). Pozitivní účinky konopí se, krom jiného, využívají k výrobě mastí a gelů.

 • Konopná mast - výroba

  konopna-mast-vyroba

  Vyrobte si svoji originální konopnou mast! Originální bude určitě, vložíte do ní svou energii. Už samotná příprava je léčivý proces. Vyrobit si lék sami je to nejléčivější a nejhezčí, co pro své tělo nebo své blízké můžete udělat.

 • Konopný protein pro posílení organismu

  konopny-protein-pro-posileni-organismu

  Konopný protein se získává rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa, tedy z konopí setého. Neobsahuje THC a tudíž nemá žádné psychoaktivní, či jiné nežádoucí účinky. Naopak. Konopný protein by se měl stát součástí Vašeho jídelníčku právě v tomto předzimním období, kdy je potřeba podpořit imunitní systém a posílit tělo, aby bylo lépe odolné.

Konopné mazání

Chcete více informací o konopném mazání? Napište nám!


Jméno (*)

Prosím vyplňte jméno.
E-mail (*)

Prosím vyplňte email.
Telefon (*)

Vyplňte prosím telefon.
Vaše zpráva (*)

Vložte prosím poznámku.

Zanechte nám své kontaktní údaje, v co nejkratší době vás kontaktujeme zpět. S poskytnutými údaji zacházíme dle zákona.