Systémové upozornění
Hlavní informace

Konopné mazání - recept

konopne-mazani-recept

Konopné masti - také jste už o nich slyšeli a chcete si je doma sami zkusit vyrobit? Prozradíme Vám jednoduchý recept, již od našich babiček. Vyrobte si svou vlastní konopnou medicínu.

 

Konopné mazání - ingredience

K výrobě takové mastičky budeme potřebovat: 

- vazelínu
- na 1 kg vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listů a čtvrt litru sušených samičích květenství
- hrnec
- cedník
- čisté plátno - procedění
- kalíšky na mast

Konopné mazání - postup přípravy

1. Jako první dáme 1/2 vazelíny do velkého hrnce a necháme ji rozpustit. Mezitím sušené listy nahrubo rozdrtíme. 
2. Přidáme veškerý konopný materiál nechat asi 20 minutek smažit a poté nechat zchladnout. Vychladlý materiál dát přes noc do ledničky
3. Druhý den sebrat tukový škraloup a vylít vodu se zbytky rostliny
4. Ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat  v temnu proležet tak dlouho, až se na povrchu vytvoří plíseň a uvnitř dojde k alkoholovému kvašení (2-3 týdny)
5. K uleželé směsi přidat druhou polovinu vazelíny, rozpustit vše v hrnci, vařit tak dlouho, dokud se z ní uvolňuje nepříjemný zápach po kvašení (asi 15-30 minut, ale časové údaje závisí na celkovém vyráběném množství), a přecedit přes hrubší cedník
6. přidat jemně rozdrcené palice, nalít do menší a vyšší nádoby a za občasného míchání vařit ve vodní lázni asi hodinu, až se na povrchu začne vytvářet pěna 
7. Vše necháme vychladnout a uložíme na temné místo, kde po týdnu opět povaříme ve vodní lázni a toto zopakujeme další týden ještě jednou.
8. Hotovou mast přecedíme přes čisté plátno, nalejeme do kelímků a necháme ztuhnout.

konopná-mast

Konopné mazání - účinky domácí masti

Tato po domácku vyrobena konopná mast má pozitivní vliv na spáleniny, oděrky, akné, lupínku, ekzém, revmatické bolesti, bolesti zad a svalů, záněty a otoky žil, chronický zánět hrtanu, nachlazení a bolest v krku.

Konopné mazání na závěr

Konopné mazání po domácku vyrobené má spoustu přínosů pro naše zdraví, jeho výroba je ovšem velice náročná. Pokud si nepřejete několik týdnů strávit nad výrobou mastí, sáhněte po naší konopné masti, která je také vyráběna dle tradiční české receptury.

 

Další informace
 • Konopné mazání - recept

  konopne-mazani-recept

  Konopné masti - také jste už o nich slyšeli a chcete si je doma sami zkusit vyrobit? Prozradíme Vám jednoduchý recept, již od našich babiček. Vyrobte si svou vlastní konopnou medicínu.

 • Konopné mazání spása kožních problémů

  konopne-mazani-spasi-kozni-problemy

  Konopná kosmetika konopí zažívá v této době obrovský boom. Důvodem jsou především jeho léčivé, zklidňující účinky a skvělý vliv na problematickou pleť. S čím vším může pomoci.

 • Konopné máslo na vaření i kůži

  konopne-prepustene-maslo-na-vareni-i-kuzi

  Přepuštěné máslo neboli Ghi je nyní moderní, ale pravdou je, že ho již dělávaly naše babičky. Jde o čistý tuk - přepuštěním se odstraní všechny "netukové složky" a je bez obsahu bílkovin. Přepuštěné konopné máslo ghí patří nejen do zdravé výživy, ale můžeme ho brát jako přípravek, který pomáhá a probouzí :-) tělo i ducha.

 • Hřejivý konopný gel

  hrejivy-konopny-gel

  Každý zná konopný gel, ale jak ho vlastně správně použít a na které všechny nemoci vám pomůže? Odpovědi na otázky naleznete v našem článku o tomto malém zázraku.

 • Konopná mast a její využití

  konopna-mast-a-jeji-vyuziti

  Konopí (Cannabis) patří k nejstarším pěstovaným rostlinám světa s všestranným využitím. Nejčastěji se pěstuje konopí indické (Cannabis indica), seté (C. sativa) a rumištní (C. ruderalis). Pozitivní účinky konopí se, krom jiného, využívají k výrobě mastí a gelů.

 • Konopná mast - výroba

  konopna-mast-vyroba

  Vyrobte si svoji originální konopnou mast! Originální bude určitě, vložíte do ní svou energii. Už samotná příprava je léčivý proces. Vyrobit si lék sami je to nejléčivější a nejhezčí, co pro své tělo nebo své blízké můžete udělat.

 • Konopný protein pro posílení organismu

  konopny-protein-pro-posileni-organismu

  Konopný protein se získává rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa, tedy z konopí setého. Neobsahuje THC a tudíž nemá žádné psychoaktivní, či jiné nežádoucí účinky. Naopak. Konopný protein by se měl stát součástí Vašeho jídelníčku právě v tomto předzimním období, kdy je potřeba podpořit imunitní systém a posílit tělo, aby bylo lépe odolné.

Konopné mazání

Chcete více informací o konopném mazání? Napište nám!


Jméno (*)

Prosím vyplňte jméno.
E-mail (*)

Prosím vyplňte email.
Telefon (*)

Vyplňte prosím telefon.
Vaše zpráva (*)

Vložte prosím poznámku.

Zanechte nám své kontaktní údaje, v co nejkratší době vás kontaktujeme zpět. S poskytnutými údaji zacházíme dle zákona.